Rakousko a Německo se připravují na halové finále Eurohokeje mužů: Evropská hokejová federace

10. prosince 2022: Rakousko a Německo se utkají ve finále mužského EuroHockey Indoor poté, co získají to, co potřebují z posledního dne skupinových zápasů.

To znamená, že nedělní rozpis zápasů ovládne Rakousko proti Německu (14:00 SEČ), přičemž Nizozemsko si musí zajistit postup do zápasu o bronz se Švýcarskem.

Švýcarsko vs. Nizozemsko 5.-5

Den začal, když Švýcarsko a Nizozemí uhrály vysokou remízu 5-5, což ovlivnilo jejich aspirace. Švýcaři začali skvěle, když v první čtvrtině skórovali Martin Gridler i Elias Bronemann. Další dva brali Nizozemci 2-2 na konci prvního poločasu.

Rohový kop Lorenze Gassnera obnovil vedení Švýcarska, ale zdálo se, že Nizozemci utíkají, když ukořistili další hattrick – skórovali Max Swering, Boris Burckhardt a Packer.

Gael Wes Choudat a Michel Morard se s pozastavenou ochranou skóre vrátili ke druhému nerozhodnému výsledku sezóny.

Belgie – Česká republika 3.-2

Belgie inspirovaná Philippem Simmarem si připsala první vítězství v soutěži, když porazila Českou republiku 3:2 a přiblížila se tak možnému nedělnímu zápasu o bronz.

Široce se posunul na pravém příborníku, aby se nejprve točil a švihal; Lukas Plochy vyrovnal, ale po dalším skvělém kousku Simara následoval jemný švihnutí z horního D na 2-1.

Poté zakončil několika hokejovými touchdowny a ujal se poločasového vedení 3:1. A tak to zůstalo až do 35. minuty, kdy českou branku proměnil Štěpán Klapan. Belgie přežila pozdní rohový kop, aby se udržela na výhře, což ji posunulo na čtyři body a před Švýcarsko.

Rakousko – Německo 7.-6

Čtvrtá série zápasů skončila bitvou na horské dráze na věky, když Rakousko porazilo úhlavní rivaly Německo 7:6 a zajistilo si místo v nedělním finále.

Rakousko mělo skvělý první poločas, když Sporthalle odstartovala vír s více než 3000 fanoušky. Paul Doss a Fabian Unterkircher si v první čtvrtině vyměnili rohové branky, než se světová jednička dostala do výhody.

READ  "Český klub Dinamo Cesky miluje 3SC"

Michael Korber se posunul z dalšího rohu, než Moritz Frey zakončil dorážkou po plynulém pohybu po levé straně. Henrik Mertgens se však úžasnou střelou prosadil do horního rohu a zvýšil na 3:2 v poločase.

Německo předvedlo brilantní třetí čtvrtinu a díky skvělým dovednostem Philippa Schmida vyrovnalo vedení a Mergens pak vstřelil dva čisté góly na 5-3.

Ale Rakousko se odrazilo a mezi 36. a 39. minutou vystřelilo ve třech rozích – Korber zkompletoval hattrick – pouze Niklas Bruns vyrovnal na 6:6.

Nicméně, Korber to udělal znovu, aby si zajistil rakouské měděné místo ve finále a nechal osud Německa vklouznout do finálové série zápasů.

Německo – Česká republika 9.-1

Nastavilo to zajímavou finálovou sérii zápasů ve skupinové fázi, protože Německo potřebovalo vychytat vysokou výhru nad Českou republikou a pak by to snad stačilo k postupu do finále.

Jejich úspěch 9:1 proti České republice se ukázal jako dostatečný; Nizozemci si dali za cíl, že musí porazit Rakousko o šest – to několikrát pohrozili, ale nakonec byl stav 7:4 ve prospěch Němců na tribuně omluven.

Bylo to dominantní vystoupení 9-1 před velkým publikem v sobotu večer. Louis Holst je poslal na cestu jemným vstáváním; Další branku vstřelil Niklas Bruns a Philipp Schmid se z odraženého míče nemýlil.

Čtvrtý přišel od Holsteho, cestou s jedním míčem středem, kterou naklonil do sítě; Roh Paula Doesche zvýšil vedení na pět ve 13. minutě, ale pak se skóre ve 3. čtvrtletí mírně zpomalilo.

Adrian Lehmann-Richter a Michelle Struthoff dali další dva góly na 7:0 a Holstův třetí gól prodloužil. Lucas Bellucci a Bronze vyměnili pozdní góly za Nizozemce, aby dosáhli ambiciózního šestigólového vítězství proti neporaženým Rakušanům.

READ  Olympijská kvalifikace žen FIH 2024: Japonsko je rozhodnuto remizovat Německo 1:1; Chile porazilo Česko 6:0

Nizozemsko vs. Rakousko 7-4

Nizozemci započítali pěstí, i když je nechali mrzet dvě neproměněné šance včetně penalty. Vedli od sedmé minuty přes Borise Burckhardta a ujali se vedení 4:1 hattrickem Jochema Beckera ze 17. minuty.

To postoupilo na 5-2 v poslední čtvrtině, když se němečtí fanoušci trochu ulevili, když se Leon Thornbloom stáhl. Jeroen Hertzberger a Burckhardt trefili další dva góly z konečného rozdílu třemi góly, které se ukázaly jako dobré, ale nestačily.

Belgie – Švýcarsko 2.-3

To nechalo Belgii a Švýcarsko házet kostkami o poslední významnou cenu; Místo v zápase o bronz. Byli to Švýcaři, kteří potřebovali vyhrát, kdo se brzy ujal vedení a Boris Stomps získal své první vedení v zápase.

Mallory Magnantová vyrovnala, aby udržela napětí v poločase, ale Švýcarsko zase brzy vypadlo. Stomps vstřelil putt chvíli po restartu a poté Martin Gridler vstřelil úžasný gól na cestě k vedení 3-1.

Laurent Rogger předvedl sérii skvělých zákroků, aby to udržel, dokud se Philippe Semar vrhl na střelu jeden-dvě, zbývaly méně než tři minuty. Jednoho z nich pak bravurně zachránil Lorenz Gassner a Roger zahrál rohový kop, když Švýcarsko zajistilo potřebné vítězství.

To znamená, že nedělní rozpis zápasů bude v hlavní roli Rakousko – Německo (14:00 SEČ); O bronzovou medaili se ve 12:30 utká Švýcarsko s Nizozemskem a v 11:00 hraje Belgie s Českou republikou o páté místo.

***

Každý zápas halového mistrovství EuroHockey 2022 můžete sledovat zde www.eurohockeytv.org; Turnajová vstupenka v hodnotě 3,99 € je k dispozici pro všechny země kromě Německa pro hry zahrnující Německo. Tyto hry budou geograficky blokovány kvůli živému vysílání na místních kanálech.