Sabalenka vede vyčerpané pole ve finále WTA

Stále více nepředvídatelná povaha ženského tenisu se ukáže ve středu v Guadalajaře, když pošramocené pole stáhne oponu bouřlivé sezóny 2021 na WTA Tour Finals.

Vzhledem k tomu, že se 23násobná grandslamová šampionka, čtyřnásobná grandslamová vítězka Naomi Ósakaová zranila a australská světová jednička Ashleigh Bartyová se rozhodla akci vynechat, bude celoevropský osmičkový ženský stadion ponechán bojovat na konci sezóny. titul.

Je to poslední etapa sezóny, ve které byla jedinou jistotou nejistota.

Tento bod se odráží ve skutečnosti, že letošní grandslamové finále hraje osm různých hráčů.

Z grandslamových finalistek 2021 odcestovaly do Mexika na finále WTA jen dvě – Češka Barbora Krejšíková, světová trojka, která v červnu vyhrála French Open, a krajanka Karolína Plíšková, se kterou Barty prohrála ve Wimbledonu.

Ani jeden z náctiletých, kteří rozzářili US Open – 18letá britská pohádková vítězka Emma Raducano a 19letá Kanaďanka Leila Fernandez – se nekvalifikovaly.

Šest z osmi hráček hraje na hřišti WTA Finals poprvé, jedinými veteránkami jsou Plíšková a Španělka Garbine Muguruzaová.

Turnaj, který se letos koná v Mexiku poté, co byl kvůli pandemii přestěhován ze svého obvyklého domova v čínském Shenzhenu, bude stadion rozdělen do dvou skupin po čtyřech.

Vítězové a druzí ve skupinách postupují do semifinále.

Aryna Sabalenková z Běloruska zahájila akci jako nejlepší nasazená a do finále se kvalifikovala po sezóně, která zaznamenala dvě vítězství v Abú Zabí a Madridu, po nichž následovaly distancy do semifinále ve Wimbledonu a US Open.

Mezitím druhá nasazená Plíšková v této sezóně ještě nevstoupila mezi vítěze a vrcholem zůstává její postup do finále Wimbledonu. Řecká Maria Sakkari, pátá nasazená v Mexiku, usiluje o svůj první letošní titul.

Jako jediná grandslamová šampionka z roku 2021 v sestavě může být třetí nasazená Krejčíková hráčkou, kterou porazí.

READ  Australian Open: Ons Jabeur odstupuje z Grand Slamu, protože Caroline Garciaová chodí na | Novinky z tenisu

Pětadvacetiletá Brňanka v letošní sezóně zvítězila ve Štrasburku a v Praze a vedle svého prvního grandslamového vítězství na Roland Garros zvítězila a s velkým náskokem zasáhla zlatou medaili ve čtyřhře po boku Kateřiny Siniakové na olympijských hrách v Tokiu.

Krijsiková se se Sinyakovou opět zúčastní také čtyřhry v Guadalajaře.

Polák Iga Swiatek, překvapivý vítěz French Open v roce 2020, je čtvrtý a po výhrách v Adelaide a Římě touží vyhrát šampionát v roce 2021.

Španělská šestá nasazená Muguruzaová, která na jednom ze čtyř letošních grandslamů nedokázala projít čtvrtým kolem, usiluje po vítězství v Dauhá a Chicagu o třetí titul.

Muguruzaová krajanka Paula Padusaová přijela do Guadalajary poté, co minulý měsíc vyhrála sebevědomí v Indian Wells, což je druhý titul v kariéře po květnovém vítězství v Bělehradě.