Slattery je na špici v Czech Masters Suspense Tournament

Visoké Újezd, Česká republika – Lee Slattery překonal silný déšť a kroupy, v pátek zastřelil 7 pod 65 a postoupil do druhého kola Czech Masters, než byla hra přerušena kvůli extrémním povětrnostním podmínkám.

Zatímco ostatní stříleli, Slattery ignoroval živly a vybudoval si náskok.

Angličan otevřel zadní devítku dvěma birdie a přidal další tři od čísla 13. S dalšími třemi birdie a bogey dokončil své kolo se skóre 7 pod.

„Musí to být tam nahoře, ne-li nejlepší Tour (mé kariéry),“ řekl Slattery, dvojnásobný vítěz European Tour.

„Jediný green, který jsem dnes minul, byla osmá jamka a trefil jsem pěkný žeton z 5 stop a minul jsem ho a na první jamce jsem měl trojku za par,“ řekl. „Celkově to bylo bezchybné golfové kolo, 14 fairwayí a 17 greenů, protože jsem ten jeden green minul, v tomhle počasí to bylo naprosto fantastické.“

Dylan Frittelli zaostával o jednu ránu poté, co zahrál bogey na jedné ze čtyř jamek, které dokázal dokončit. Chris Hanson a Pontus Wedegren byli po zahrání jedné jamky postřeleni za Frittelliho.

Druhé kolo bude pokračovat v sobotu ráno a třetí kolo bude následovat později během dne.

Česká akce je začátkem celoročního kvalifikačního procesu o automatické místo v evropském týmu Ryder Cup 2018.

READ  Andy Murray šetří pět zápasových bodů, aby porazil Jiřího Lischku a dostal se do finále Qatar Open | Novinky z tenisu