St Johnstone 2-1 Kilmarnock: Nicky Clarke si zajistil první vítězství ve skotské Premiership v sezóně | fotbalové zprávy

St Johnstone 2-1 Kilmarnock: Nicky Clarke si zajistil první vítězství ve skotské Premiership v sezóně |  fotbalové zprávy

Volná zpráva o utkání a nejdůležitější momenty, když St Johnstone porazil Kilmarnock 2-1; Nicky Clarke vstřelil brzký gól pro hosty. Kyle Vassell ve druhém poločase jeden stáhl. Saints vyhodili Daru Costella

01:35, Spojené království, čtvrtek 2. listopadu 2023

Bez manažera St Johnstone konečně ukončili čekání na první ligovou výhru v sezóně a zajistili si tvrdě vybojovanou výhru 2:1 nad Kilmarnockem v MacDiarmid Parku.

Ve svém prvním zápase od chvíle, kdy manažer Stephen McLean přišel o práci, začali Saints letmým startem, když Nicky Clarke skóroval v úvodních 10 minutách.

Kilmarnock však do hry vrostl a zásah Kylea Vassella je po poločase vrátil zpět do hry.

Strana z Perthu musela dohrát posledních 15 minut s deseti muži poté, co Dara Costello dostal červenou kartu za pozdní zákrok proti Mattymu Kennedymu, ale drželi se na vzdálenosti tří bodů od 11. Livingstona.

Dočasný trenér St Johnstone Alec Cleland provedl tři změny na sestavě, která v sobotu prohrála se St Mirren v Paisley, do základní sestavy se vrátili Ryan McGowan, Graham Carey a Chris Kane. Mezitím se Kilmarnock nezměnil od působivé nedělní výhry nad Aberdeenem.

St Johnstone se dostal pryč od značky

obrázek:
St Johnstone zaznamenal své první vítězství v sezóně

Saints ve svých úvodních devíti zápasech skotské Premiership nevyhráli, ale z pastí unikli a prosadili se po pouhých 42 sekundách.

První střelu Chrise Kanea z hranice šestnáctky zblokoval Will Dennis, ale Clarke na něj navázal a skóroval a dostal domácí do vedení. Asistent rozhodčího nejprve zakázal zásah pro ofsajd, než bylo rozhodnutí po kontrole VAR zrušeno.

O šest minut později se to pro Saints rychle zlepšilo, když Clarke znovu skóroval. Byl to ten nejjednodušší gól, Curry zatočil přímý kop z levého křídla, který dobře přijala hlavička útočníka Clarka.

READ  Tvrzení Křetínského stejně uspokojí a rozzuří fanoušky West Hamu

Kilmarnock byl šokován, ale pokusil se protlačit dopředu a Kennedy vypálil svůj první pokus mimo šestnáctku v 21. minutě.

St Johnstone ale zůstal vepředu a byl jen pár centimetrů od toho, aby ve 29. minutě přidal třetí gól z nečekaného zdroje. Kapitán Liam Gordon vykročil vpřed a vypálil dalekonosnou střelu, která šla přes břevno přes břevno.

obrázek:
Kyle Vassell skóroval za Kilmarnock

Saints byli na tahu a Kane byl další, kdo zkusil své štěstí, žongloval s míčem z výsledného úhlu, než jej akrobaticky stočil do sítě.

Další šance hostů přišla až ve 40. minutě, kdy Vassell viděl jeho střelu z 10 yardů dobře zblokovanou a Stuart Findlay šel hlavou také zblízka, když série rohových kopů Kilmarnocku ukončila první poločas.

Kelly zakončil poločas dobře a tým si tuto dynamiku přenesl i do druhého poločasu, když ve 47. minutě popadl záchranné lano.

Kennedy poslal přesný centr z levého křídla a Vassell z penalty zasunul míč do sítě. Brankář Saints Dimitar Mitov se k míči dostal, ale dokázal míč dotlačit pouze přes tyč a do sítě.

Po akčním prvním poločase byla druhá třetina obtížnější, ale Kelly v průběhu zápasu vycítil příležitost k vyrovnání.

obrázek:
Dara Costello v St Johnstone viděla rudě

Přihrávky Dannyho Armstronga dělaly problémy a Joe Wright si měl v 71. minutě počínat lépe s volnou hlavičkou mimo šest yardů.

Pokusy St Johnstone uzavřít hru byly poraženy a zbývalo 15 minut, protože Costello byl vyloučen za unáhlený zákrok na Kennedyho, když křídelní hráč postupoval po lajně.

Rozhodčí Callum Scott nejprve udělil žlutou kartu a poté udělil červenou kartu poté, co ho Willie Cullum z VAR poslal k obrazovce.

Zdálo se, že zápas skončí, ale navzdory tomu, že Kilmarnock hodil několik křížků, St Johnstone zbytek zápasu prožil v relativní pohodě, protože si zajistil tolik potřebnou ligovou výhru.

READ  Ve sportovní dotační aféře českého fotbalu se objevují nové důkazy

Cleland: Vítězství, které zvyšuje sebevědomí

Dočasný trenér St Johnstone Alex Cleland byl potěšen úsilím hráčů a fanoušků, když porazili Kilmarnock 2:1.

Dočasný manažer St Johnstone Alec Cleland:

„Jsem tak rád, že jsme na konci museli kopat hluboko. Nepodceňujme Kilmarnocka. Vzali nás zpět, ale začali jsme opravdu dobře.“

„Fanoušci nás začali podporovat a začali jsme získávat sebevědomí jít hrát, což bylo dobře.

„Byl to zábavný zápas. Museli jsme to v závěru udržet, ale získali jsme tři body.“

„Byl jsem požádán, abych si přišel zahrát zápas, a to se stalo. Měl jsem fantastickou odezvu od hráčů a zaměstnanců, kteří mi byli obrovskou pomocí.“

„Bylo to společné úsilí všech a důležitá byla také reakce, kterou jsme dostali od hráčů a fanoušků.

Dodal: „Naše pozice v lize nelže, ale hraje se o hodně bodů a máme tam dobrý tým, takže doufáme, že jim to dodá sebevědomí.“

McInnes: Pomalý start byl drahý

Trenér Kilmarnocku Derek McInnes ví, že jeho tým si zasloužil porážku 2:1 se St Johnstone.

Předseda Kilmarnocku Derek McInnes:

„Uhráli jsme konečnou cenu za tak pomalý začátek, který je pro nás velmi neobvyklý a odlišný. V poslední době jsme dostali hodně chvály za naši defenzivní hru a soutěživost.“

„Od začátku jsme byli opravdu agresivní. Začali jsme zápasy opravdu dobře a nepolevili jsme.

„St Johnstone je na tom v poslední době špatně. Nepotřebovali žádné povzbuzení. Nechcete je podporovat.“

„Většinu zápasu jsme hráli na jejich vlastní polovině, ale St Johnstone prokázal dobrého ducha. Zvlášť, když měli méně než deset mužů.“

„Nemyslím si, že nám to pomohlo, protože je to drželo na dně a dobře bránili své pokutové území.

„Stále jsme se je snažili hrát, místo abychom je obcházeli.

READ  Emma Raducanová, narozená v Torontu, byla vyhlášena hráčkou roku WTA

„Neunavili jsme brankáře dostatečně a zaplatili jsme nejvyšší cenu za špatný začátek. Po 10 minutách zápasu jsme byli lepším týmem, ale na tom nezáleželo, protože St Johnstone v tomto období vstřelili své góly a udělali dost.“ vyhrát hru.“

Co pak?

Kilmarnock Hostitelé Motherwell V sobotu ve skotské Premier League. Odjezd je v 15 hodin.

St Johnstone Další zápas je doma Motherwell 7. listopadu. Výkop je v 19.45 hodin.