Stefanos Tsitsipas postupuje do semifinále Otevřené národní banky

Na letošním Toronto National Bank Open čelil Stefanos Tsitsipas několika skutečným výzvám.

Jistě, francouzský třetí nasazený Ugo Humbert přinutil Řeka do třetí sady prodlouženým tajbrejkem ve druhém kole, ale Tsitsipas byl dominantní silou na hřišti celý týden, když vyhrál každý následující zápas ve dvou setech.

Své místo v pátečním semifinále si zajistil solidním vítězstvím 6-1 6-4 nad nasazeným č. 6 Casperem Ruddem.

„Každý soupeř, kterému jsem musel čelit, je hráč, kterému se v minulosti dařilo a má tu správnou úroveň, se kterou se mi musí postavit,“ řekl Tsitsipas novinářům po zápase. „Tyto situace jsem zvládl opravdu dobře.“

Rudd, který je na 12. místě na světě, vstoupil do Pátku se 14zápasovou vítěznou sérií poté, co získal poslední vítězství na turnajích v Rakousku, Švýcarsku a Švédsku.

Úspěch na kanadské půdě není pro Tsitsipase žádnou novinkou. V roce 2018 se dostal do finále turnaje, dříve známého jako National Bank Open, a prohrál s Rafaelem Nadalem.

Poznamenal však, že místo v letošním finále není zárukou.

„Zbývá mi ještě pár zápasů, takže tam toho, upřímně řečeno, není moc co porovnávat. Jsem spokojený s tím, do čeho se můj zápas momentálně dostává,“ řekla světová trojka, které ve čtvrtek bylo 23 let.

„Jsem očividně nadšený z toho, co přijde. A vždy se každý den snažím přicházet s řešeními a způsoby, jak to pro mě bude snazší a efektivnější.“

Tsitsipas vyskočil v pátek na Ruuda na vedení 5: 0, když ve 23minutové první sadě získal dva ze svých bodů za 3 brejky a 84 procent bodů za podání.

READ  Amazing Wolf usiluje o první výhru nad Bruins od roku 2010

Ve druhé půli se Nor trápil, držel podání a držel krok s častými střelami svého soupeře, dokud ho Tsitsipas nakonec nezlomil střelou na čáru, aby vedl 5-4.

Tsitsipas dokončil 1hodinový a 14minutový zápas hlavičkou, což je jeho osmý den.

V sobotu se setká s americkou kvalifikantkou Riley Opelkou, která v pátek porazila španělskou č. 10 Roberto Bautistu Agut 6-3, 7-6 (1).

Jiné výsledky

Ruský top seed Daniil Medvedev se měl v pátek ve čtvrtfinálovém zápase potkat se sedmým polským nasazeným Hubertem Hurkaczem. Měl se setkat s Američanem Johnem Isnerem a francouzským č. 11 Gaelem Monfilsem v Poháru noci.

Arina Sabalenka a Victoria Azarenka, obě z Běloruska, zahájily v pátek čtvrtfinále mistrovství žen v Montrealu, kde nejlepší nasazená Sabalenka zvítězila 6-2 6-4.

Sledujte | Arina Sabalenka se kvalifikuje do semifinále:

Sabalenka porazila Azarenkovou ve čtvrtfinálové bitvě mezi Běloruskem na National Bank Open

Nejlepší nasazená Aryna Sabalenka porazila krajanku Victorii Azarenkovou 6-2 6: 4, aby postoupila do semifinále National Bank of England Open. 1:16

Světová trojka Sabalenka prohrála ve druhém setu 4: 2, poté vyhrála čtyři zápasy v řadě a nasbírala sedm es v zápase na hodinu a 19 minut.

„V tom zápase jsem měla nějaké šance. Nevyužila jsem je,“ řekla Azarenková, která se v turnaji umístila na 8. místě. „Mám pocit, že jsem nevyužil svých příležitostí. Je to tak jednoduché.“

Sabalenka se utká s českou čtvrtou nasazenou Karolinou Plíškovou poté, co v pátek porazila Španělku Saru Sorribes Tormoovou 6: 4 6: 0.

Italka Camila Giorgiová, nasazená na 15. místě, z USA -Tunisanky Anas Jabeurové – která ve čtvrtečním zápase třetího kola porazila Kanadu Biancu Andreescovou – byla ve finále postavena proti kvalifikaci USA Jessice Pegulaové. Dnešní zápas.

READ  Andersonův tříbodový večer s Flames překonal Wild a získal třetí vítězství v řadě

Žádný kanadský singlista se nedostal do čtvrtfinále, ale Ottawka Gabriela Dabrowski a její brazilská partnerka Luisa Stefani si zajistily postup do semifinále, když v pátek porazily Němky Sabalenku a Elise Mertensovou 6-2, 6-2.