Swiatek vede Vondroušovou k postupu do semifinále v Cincinnati

Iga Swiatek zvládl těžký úvodní set a v pátek zvítězil 7-6(3) 6-1 nad českou 10. nasazenou Markétou Vondroušovou jako poslední dva grandslamové vítězky, které se utkaly o postup do semifinále Cincinnati Open.

Světová jednička Swiateková, která v klíčových okamžicích zvedla hru, brejkla pětinásobnou wimbledonskou šampionku a za 91 minut zachránila čtyři z jejích šesti brejkbolů a pečetila vítězství.

„Nebylo snadné přizpůsobit se její rotaci, protože je levačka,“ řekla šampionka French Open Swiatek během rozhovoru na kurtu.

„Opravdu jsem to používal a rozhodně jsem s tím experimentoval, ale opravdu jsem chtěl být důrazný a bojovat o každý míč, a to se nakonec povedlo.“

Vondroušová si užila perfektní začátek a ztratila pouhé tři body na podání, když vedla 5:3 a set propracovala dvakrát. Swiatek to ale v obou případech popřel, než Polák utekl tiebreakem.

Swiateková našla sílu ve druhém, když se nakrmila na podání Vondroušové a třikrát brejkla, včetně finále, kde pečetila výhru forhendem po čáře, který Češka nedokázala dohnat.

Swiatek, která událost používá jako mod před obhajobou titulu 28. srpna-září. 10 US Open si připsala úpravy, které provedla mezi sety, za rychlou práci Vondroušové ve druhém framu.

„Snažil jsem se z toho prvního setu poučit a ve druhém setu jsem přesně věděl, co musím udělat, a myslím, že proto to byl tak dobrý výkon,“ řekl Swiatek.

Swiatek, který se od dubna 2022 drží na prvním místě světového žebříčku, se utká buď se sedmou nasazenou Američankou Coco Gauffovou, nebo s italskou nasazenou Jasmine Paoliniovou.

Nenasazená Češka Karolina Mosová potřebovala k postupu do semifinále pouhých 11 minut na kurtu, protože krajanka Marie Bouzková odstoupila ze zápasu kvůli namožení pravé nohy a prohrávala 3:0.

READ  Produkce: Robert Kirchhoff v postprodukci se slovenským / českým Alexandrem Dubčekem Doc

Muchová nyní čeká na vítěze čtvrtfinálového zápasu mezi pátou nasazenou Tunisankou Anas Jabeur a druhou nasazenou Běloruskou Arinou Sabalenkovou.