Tři mocné góly vést Kanadu nad Českem v úvodním zápase juniorů

Hatrick Owena Powera pomohl Kanadě přečkat napínavý začátek mistrovství světa v hokeji mužů do 20 let, kdy Češi v neděli zdvojnásobili 6:3.

Kanada během první třetiny proklouzla 3:1 a do druhé vedla za stavu 3:3. Další dva góly Powera přerušily napětí s hostiteli na Rogers Place.

Devatenáctiletý mladík z Mississauga v Ontario se stal prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jediném zápase na mistrovství světa juniorů mužů.

„Myslím, že si mě puky prostě našly,“ řekl Bauer. „Kluci odvedli dobrou práci, získávali dobré míče na dobrých střeleckých místech.

„Na těchto turnajích přišlo a hrálo mnoho opravdu dobrých hráčů, takže jsem netušil, že nikdo nezískal hattrick, takže mě to rozhodně překvapilo. Udělat to v tuto chvíli a nosit kanadské triko je rozhodně speciální.“

Buffalo Sabres Power udělalo první celkovou volbu v letošním vstupním draftu NHL. Zadní voj z University of Michigan a Kanaďan Cole Perfetti už vyhráli zlato na červnovém mistrovství světa mužů a hrají za Kanadu v lotyšské Rize.

Perfetti, hráč Winnipegu Jets, který hraje za Manitoba Moss z American Hockey League, zaznamenal v utkání tři asistence. Kanaďané se při krušném začátku spoléhali na svou sílu a čistotu.

Podívejte se, jak Owen Power z Mississauga v Ontariu vstřelil hattrick a posunul Kanadu před Čechy:

Owen Power vstřelil hattrick, Kanada zdvojnásobila Česko v úvodním utkání juniorů

Kanada vstřelila pět nezodpovězených gólů a porazila Českou republiku 6:3 v první den mistrovství světa juniorů 2022 IIHF. 1:06

„Je to obrovské. Je to tlak hrát za svou zemi, je to vzrušení hrát za svou zemi, je to zkušenost hrát proti nejlepšímu hráči na světě,“ řekl kanadský trenér Dave Cameron.

„Jsem si jistý, že od něj získali zkušenosti na ledě a z tréninkového bodu těžíme z toho, že je vyženeme z ledu.“

READ  Petra Kvitová: Česká hvězda říká, že před French Open nemá „žádné ambice“

Skóroval Mason McTavish a do hostitelské země se postavili i podporovatelé Donovan Sebrango a Olin Zellweger.

Poté, co dal v úvodní třetině tři branky na sedm střel, zastavil kanadský brankář Dylan Garand zbývajících deset, kterým čelil.

Branku a asistenci zaznamenal Michal Gott a poté, co Český hokejový svaz schválil změnu názvu země z „Česká republika“, skórovali za dnešní Českou republiku Stanislav Svozel a Pavel Novák.

Jacob Malik, potenciální kandidát z New Jersey Devils, dal při prohře 30 střel.

Kanada je pravděpodobně jednodušší z těchto dvou, spolu s Čechy, Finskem, Německem a Rakouskem. Obhájci titulu Spojené státy a stálí kandidáti Rusko, Švédsko, Slovensko a Švýcarsko tvoří skupinu B v Red Deer, Alta.

Kanada se v úterý střetne s Rakouskem zápasem následujícího dne s Německem a před koncem předkola na Silvestra proti Finům.

Další nedělní zápasy otevřelo Finsko výhrou 3:1 nad Německem a Švédové porazili Rusko 6:3 na hřišti Red Deer.

Podívejte se a dozvíte se o kanadském týmu na mistrovství světa juniorů:

Seznamte se s kanadským týmem na juniorském mistrovství světa

Prázdniny a World Juniors jdou ruku v ruce a Rob Pizzo se postará o to, abyste byli připraveni. 3:03

Zápasy o čtvrtfinále 2. ledna a semifinálové zápasy 4. ledna předcházejí zápasům o medaile z 5. ledna v Edmontonu.

Kanada ve finále v roce 2021 v Edmontonu prohrála s Američany 2:0. Tento turnaj se kvůli pandemii COVID-19 konal bez diváků.

Vstupenky na ročník 2022 jsou vyprodány, ale regionální vláda omezila kapacitu sportovních akcí na 50 procent pět dní před jejich začátkem. Takže edmontonské Rogers Place bylo omezeno 9 320 diváky a Red Deer’s Centrium 3 555 diváky.

Když se na Rogers Place rozléhaly skandování „Let’s Go Canada“, aréna nebyla na nedělní inaugurační titul v Kanadě z poloviny plná. Bauerův třetí gól přinesl pár klobouků dolů před ledem.

READ  Spojené státy porazily Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

Obránce získá hattrick a zapíše se do historie

Po prvním poločase se šesti brankami Kanada zpřísnila obranu a nabrala na síle dvěma góly Power ve hře. Svou výhodu dvou hráčů zúročil ve druhé třetině s jedním časovačem mimo horní část okruhu.

Zkompletoval hattrick na doskoku při škrábání z ústí branky za dalším gólem v power play v čase 10:15.

„Má opravdu nízký práh paniky,“ řekl Cameron. „Je to schopnost hrát v klidu vysoce výkonný zápas. Nejsem si jistý, že to dokážete naučit.“

Předchozí zápas České republiky na turnaji proti Švýcarům byl zrušen kvůli protokolům COVID-19, zatímco Kanaďané vyhráli 6:4 v přátelském utkání s Ruskem.

Český kouč je se svou obranou spokojený

Češi, kteří v přesilovce minuli tři branky, přišli v neděli ve druhém poločase o asistenta kapitána Davida Jerichka kvůli zranění levého kolena, když se obránce srazil s Willem Coylem.

„Pozitivní je, že kluci hráli dobře v defenzivě,“ řekl český trenér Karel Mlinek. „Dělali věci, které jsme jim řekli.“

„Na druhou stranu naše disciplína byla podstatnou součástí naší hry a jedním z důvodů, proč jsme prohráli, zejména přesilová hra pět na tři.“

Cameron si oddechl v první třetině, když defenziva Regina Butts Sfuzel a útočník Kelowna Rockets Novak dvakrát skórovali v rozmezí 51 sekund a dostali Češi do vedení 3:1.

„Myslím, že tato doba realizace byla obrovská vzhledem k tomu, co jsme vzali,“ řekl Bauer. „Udělalo to z nás určitou stabilitu a myslím, že jsme odvedli lepší práci, abychom udrželi kluky před námi.“

Poté Sebrango a Bauer stáhli hostitelskou zemi. Cibrango jednou rukou proměnil Perfettiho bekhend ze spěchu a skóroval, když do prvního zbývalo 29 sekund.

Když Bauer po inkasování dlouhého odraženého míče zasunul míč do sítě, jeho střela dorazila Malíka a vsítil 23 sekund poté, co se Češi dostali do dvoubrankového vedení.

READ  Česká delegace míří na Tchaj-wan, doufá v investice do čipů - EURACTIV.com

Gutova střela přes Garandovu rukavici zasáhla brankovou vačku a vyjela tak rychle, že byla nutná videorecenze, která by Českou republiku posoudila gólem v čase 7:42.

McTavish zakroužil nad útočným prostorem disku a vypálil z ostrého úhlu, který čtyři minuty po úvodním střetnutí překonal vzdáleného Malika.

SLEDUJTE l McTavishovo sólové úsilí se začalo registrovat do Kanady:

Kanaďan Mason McTavish střílí úvodní branku proti Česku na MS juniorů

Mason McTavish z Carp and Ont. Své sólové snažení obrátil ke startu bodování v zápase prvního kola Kanady proti České republice na mistrovství světa juniorů IIHF v roce 2022. 1:07