V bláznivé české výhře vyčnívá Becher

Devátý a poslední den mistrovství světa juniorů 2024 si fanoušci užili dva velmi zábavné zápasy. Nakonec jsme viděli, jak si Spojené státy odnesly zlatou medaili, Švédsko stříbro a Česká republika bronz.

Den začal dramatickým zúčtováním mezi Čechy a Finskem v zápase o bronz a skončil téměř neuvěřitelným způsobem. Po 5:4, kdy do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty, dosáhla Česká republika pozoruhodného úspěchu a před závěrečným zvoněním vstřelila čtyři branky. Po tom všem, co bylo řečeno a uděláno, Česká republika dokázala od druhé půle vstřelit šest nezodpovězených branek, když nad nimi Finsko vedlo 5:2. Výhrou 8:5 získali Češi druhou medaili v řadě, když v roce 2023 získali stříbro.

Pak zápas, na který jsme všichni čekali od zahájení Mistrovství světa juniorů na Boxing Day. USA a hostitelské Švédsko, všeobecně považované za favority turnaje, se střetly v zápase o zlatou medaili a ve Skandinávii v Göteborgu přilákaly plný dav. Oba týmy strávily nějaký čas na začátku zápasu nerozhodně u jednoho gólu, ale Švédsko se nikdy nedostalo do vedení, protože USA si nakonec zajistily výhru 6-2 a znovu získaly zlato.

[brightcove videoID=6344341382112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Bylo to poprvé, co se oba týmy utkaly ve finále po 11 letech, a když se situace ke konci vyhrotila, bylo pravděpodobné, že rivalita mezi nimi v příštím roce posílila. Zisk své šesté zlaté medaile v historii a první za tři roky, to také znamená druhou medaili Spojených států za sebou po zisku bronzu v roce 2023.

Od začátku do konce to byl nezapomenutelný turnaj s vynikajícími výkony řady hráčů z deseti zúčastněných týmů. Takže, bez dalších řečí, tady je pohled na tři hvězdy z posledního hracího dne na mistrovství světa juniorů.

3Výzkum a vývoj Hvězda: Isaac Howard, USA

READ  Hrabal z UMass získal s českým týmem bronzovou medaili na mistrovství světa juniorů IIHF

Devatenáctiletý Howard vstřelil dva důležité góly při výhře USA nad Švédskem. První zlomil nerozhodný stav 1:1 ve druhé třetině, když Drew Fortescue poslal míč podél mantinelu, aby ho uklidil z pásma USA, což Howard zachytil. S bystrým švédským obráncem v patách Howard šikovně zakroutil hlavou nad vycpávkami brankáře Huga Havilida.

Howard nyní vede o jeden a poté zdvojnásobí výhodu Američanů druhým v této třetině. Poté, co Howard obdržel přihrávku od Gavina Brindleyho za síť Švédů, oklamal Havillida tím, že zpočátku vypadal, že hledá spoluhráče, který by mohl přihrát, ale pak vypálil střelu, která odrazila brankáře. Svým druhým gólem se Howard připojil k Švédovi Jonathanu Lekirimakimu v čele turnajového pořadí, přičemž každý z nich vstřelil sedm gólů v sedmi zápasech. Letošní mistrovství světa juniorů zakončil s celkovým počtem devíti bodů a také vedl turnaj plus-minus s plus-10.

Howard, vyhlídka Tampa Bay Lightning, který v současnosti hraje za Michigan State University, byl za svůj mimořádný výkon ve finále vyhlášen nejužitečnějším hráčem hry.

2Druhá zkratka Hvězda: Jiri Kulić, Czechia

Česká republika vstřelila proti Finsku osm branek, devatenáctiletý Kolic byl spojován se čtyřmi z nich. Poté, co tým v poločase prohrával 2:0, byl to Kolić, kdo vstřelil první gól a dostal Čechy do vedení. Po pouhých osmi sekundách přesilovky dostal kapitán perfektní centr od Mattiase Milovskiho a z ostrého úhlu prostřelil finského brankáře Niklase Kukka.

Svůj druhý gól v utkání vstřelil na začátku třetí třetiny, opět při přesilovce snížil vedení Finska na jeden gól. Kulič si pak připsal primární asistenci u dalších dvou branek Česka – vstřelili je Ondřej Becher a Tomáš Hamara.

Za čtyři páteční body zakončil sedmi zápasy na turnaji šesti góly a šesti asistencemi. Byl draftován Buffalo Sabres jako #28y Kulic, který byl vybrán celkově v roce 2022, má v současné době s klubem tříletou smlouvu. V sezóně 2023-24 odehrál jeden zápas za Sabres a 23 zápasů za jejich pobočku American Hockey League Rochester Americans, kde zaznamenal 22 bodů (16 gólů, šest asistencí).

READ  🇨🇿 Česko: "Pedestal" by mohl být obnoven pro Eurovizi 2024

1ulice Hvězda: Ondřej Becher, Česká republika

Po pěti bodech v pátečním zápase Becher našel jeho jméno na všech gólech proti Finsku. Devatenáctiletý hráč získal svůj první bod sekundární asistencí u přesilovkového gólu Jacoba Stunkela ve druhé třetině. Poté, co do konce druhé třetiny zbývala necelá minuta, vstřelil svůj první gól v utkání a využil šanci z brejku při přesilovce Finů. Becher se vyřítil sám, trefil Coco krátkou střelou a krátkou střelou skóroval, čímž snížil náskok soupeře na 5-3.

Jeho druhým gólem bylo skóre vyrovnáno na pět branek ve třetí třetině poté, co si Česko vytáhlo brankáře na extra útočníka. Poté, co Kocu zblokoval Kulichovu střelu z tečky, šel odražený míč přímo k Becherovi. Pohodlně zaparkoval svůj vůz přímo před sítí a dovezl ho domů, když do konce hry zbývalo 1:56. O pouhých 15 sekund později Hamara dostal Čechy do vedení 6:5, což bylo jejich první vedení v utkání, a Becher zaznamenal sekundární asistenci na branku.

S tím, jak se čas ještě více ztenčoval, se Finové rozhodli vytáhnout Cocu, což je krok, při kterém podlehli prázdnému salvu od Dominiqua Raymonda. Jen o dvě vteřiny později si Becher vstřelil vlastní branku a zapsal hattrick a završil ohromující výhru Čechů.

Becher zakončil turnaj se třemi góly a sedmi asistencemi v sedmi zápasech. Becher, který nebyl draftován do NHL, hraje druhou sezónu v Prince George Cougars z Western Hockey League. Ve 30 zápasech této sezóny vstřelil 16 gólů a přidal 29 asistencí, což znamená celkem 45 bodů.

Čestná uznání:

• Český obránce Tomáš Hamara, kandidát Ottawa Senators, nejenže vstřelil gól, ale zaznamenal i dvě sekundární asistence, oba na góly Kulič.

• Americký útočník Gabe Perreault, potenciální hráč New York Rangers, měl obrovský vliv, když vstřelil úvodní gól svého týmu. Na to navázal sekundární asistencí u gólu Zeeva Boyuma a jedinou asistencí u gólu Ryana Leonarda.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (11. července 2023)

• Americký brankář Trey Augustin, potenciální hráč Detroitu Red Wings, v pátek zaznamenal 24 z 26 střel při 0,923 procentech střelby. Turnaj zakončil s nejlepšími góly proti průměru a procentuální záchraně.