Vietnam utrpěl obrovskou porážku proti Brazílii na mistrovství světa ve futsalu

Vietnam (vlevo) hraje Brazílii na mistrovství světa FIFA Futsal 13. září 2021. Foto od Vietnamese Football Association

V úvodním zápase mistrovství světa ve fotbale 2021 v pondělí večer Vietnam podlehl Brazílii 1: 9.

Vietnam, kterému ve světovém žebříčku patří 43. místo, nemohl v zápase s Brazílií, druhým na světě, překvapit. Tři minuty na to už Brazílie otevřela skóre a trvalo pouhé čtyři minuty, než se stav zvýšil na 3: 0.

Ve 14. minutě našel Vietnam gól, když skóroval Khong Dinh Hung. To je ale vše, co mohl Vietnam v prvním poločase udělat, protože Brazílie dala po 20 minutách další dva góly na 5: 1.

Ve druhém poločase se nic nezměnilo, protože Brazílie nadále dominovala. Ve 28. minutě byl stav 8-1. Brazílii se podařilo vstřelit další gól ve 36. minutě.Ve zbývajícím čase se Vietnam proměnil v přesilovku, ale další branky už nepadly. Zápas skončil vzrušujícím vítězstvím Brazílie 9: 1.

Mužem zápasu byl Carlos Wagner Gularte Filho, lépe známý jako Firao, který vstřelil čtyři góly. Góly ale doprovázelo mnoho obranných chyb, kterých se dopouštěli vietnamští hráči, což vytvářelo Brazílii mnoho příležitostí.

Obrovská mezera mezi těmito dvěma týmy se objevila, když byl míč hlavně vržen na vietnamskou stranu a obránci nedokázali udržet přehled o brazilských útočnících světové úrovně.

Vietnam bude mít tři dny na přípravu čelit Panamě, která také v pondělí prohrála s Českem 1: 5. Výhra proti Panamě by Vietnamu poskytla šanci postoupit jako jeden z nejlepších týmů na třetím místě.

Vietnam 1-9 Brazílie

Mistrovství světa ve futsalu 2021: Vietnam 1-9 Brazílie