Ženy ve Spojených státech a Kanadě chtějí obnovit tvrdou soutěž v hokeji

Útočnice Brianna Decker nedokázala udržet nadšení z toho, že byla vybrána, aby reprezentovala Spojené státy v hokeji na třetích olympijských hrách. Pak upřímně oznámila, že jediným cílem týmu, který půjde příští měsíc na hry v Pekingu.

„Naše práce nekončí, dokud se nevrátíme se zlatou medailí,“ řekl Decker.

I když to nemusela říkat, Kanada – kdo jiný? – Stojí jim v cestě.

„Nevím, jestli to neskončilo, máme práci,“ řekl trenér Kanady Troy Ryan, když byl informován o Deckerových komentářích. „Pojedeme tam jako obvykle a pokusíme se vyhrát zlato.“

Jedna z nejdivočejších soutěží tohoto sportu bude obnovena, když 3. února začne turnaj 10 zemí.

Spojené státy americké jsou držitelem olympijského titulu poté, co v roce 2018 porazily Kanadu ve výhře 3:2 na penalty v Jižní Koreji a ukončily tak kanadskou sérii čtyř olympijských titulů. Kanada je však mistry světa poté, co v srpnu odrovnala těžký úder výhrou 3:2 v prodloužení a ukončila tak pětizápasovou vítěznou sérii USA.

„Jo, už je to nějaký čas, co jsme s nimi prohráli,“ řekl Decker. „Je to opravdu smutné, ale víš, někdy musíš prohrát, abys trochu využil svůj tým a dostal se ven.“

„Upřímně řečeno, byla by to zábava,“ odpověděla Mary Philip Boleyn, kapitánka Kanady.

a intenzivní.

Nikoho nepřekvapilo, když v Allentownu v Pensylvánii byly v říjnu téměř okamžitě obnoveny operace push, pay a šek na jejich první setkání po mistrovství světa.

„Jo, víš, co je nejlepší? Máme jich ještě osm,“ řekla se smíchem americká útočnice Kendall Quinn Schofield s odkazem na to, co měla být soutěžní série na devět zápasů. Poté, co se Kanaďané potýkali s propuknutím COVID-19, byl zkrácen na šest zápasů.

Kanada ukončila zkrácenou sérii proti Američanům 4-1-1, protože čtyři zápasy rozhodl jeden gól a tři v prodloužení.

READ  Češi nyní cestují stejně jako před pandemií

I když byly výsledky povzbudivé, pro Ryana nic moc neznamenaly, když řekl: „Když se podíváte na historii těchto akcí a olympijské výsledky, často tam není žádná pozitivní korelace.“

Na první pohled se zdá, že Kanada má výhodu rychlosti, zkušeností, rychlé hry a přechodného útoku, který Ryan představil, když se ujal vedení v srpnu 2019. Jeho systém se zaměřuje na obránce, kteří zvedají led a nacházejí otevřené hráči v neutrální zóně dělat jednotlivé brejky.

Spojené státy se více spoléhají na kontrolu útočného míče, aby si vytvořily těsné šance s Hilary Knight a Alex Carpenter, kteří se vrátili poté, co byli vyloučeni ze seznamu pro rok 2018.

Nehledě na to, co by mohlo být velkým překvapením, zbytek pole pokračuje v dohánění na ženské úrovni, o bronzovou medaili budou bojovat Finsko, Švýcarsko, Rusko a možná i rostoucí Česká republika.

Finové porazili Švýcarsko a získali bronzovou medaili na mistrovství světa. Na domácím mistrovství světa v roce 2019 Finsko porazilo Kanadu v semifinále a přišlo jako no-go v prodloužení, aby porazilo Američany a získalo stříbrnou medaili.

„Pokud odehrajeme 10 zápasů v řadě, nebudeme vítězným kandidátem ve všech,“ řekl finský generální manažer Tola Popote. „Ale pak, před dvěma lety, jsme ukázali, že když správný zápas přijde ve správný čas, může se to stát. Takže si myslím, že to bylo opravdu zvednutí sebevědomí.“

desetiletí nadvlády

Spojené státy a Kanada se střetly ve finále 19 z 20 světových šampionátů, přičemž Kanada vyhrála 11 titulů k 8 americkým. O zlatou medaili se rozhodlo 12 utkání jedním gólem, z toho 9 v prodloužení nebo penaltových rozstřelech.

Obě země se střetly ve finále pěti ze šesti olympijských turnajů, s výjimkou her v Turíně 2006, kdy Kanada porazila Švédsko a Spojené státy získaly bronz.

READ  Česká republika kupuje izraelský systém protivzdušné obrany

Olympijské debaty

Dánsko a Česká republika se poprvé představí na zimních hrách po vítězství v kvalifikačních turnajích v listopadu. Češi, kteří vyhráli 3:0, jsou silnými soupeři s mladou soupiskou šesti hráčů, která momentálně působí na amerických univerzitách.

Švédsko se účastní šesté olympijské hry. Porazila Francii 1:0 a zajistila si jejich skupinu poté, co čelila sestupu poté, co skončila devátá na mistrovství světa v roce 2019.

Mullerova várka

Zranění kotníku, kvůli kterému se švýcarská hvězda Alina Muller nedostala na srpnové mistrovství světa, může být podporou, kterou tým potřebuje. Švýcarský tým urval ve čtvrtfinále výhru 3:2 v prodloužení nad Ruskem a v semifinále prohrál 4:0 s Kanadou.

Švýcarský trenér Colin Muller povzbuzoval (bez vztahu) způsob, jakým učil své hráče, jak soutěžit bez Mullera.

Alina Mullerová, která na hrách v Soči v roce 2014 dovršila 15 let, se stala nejmladší ženskou hokejistkou, která vyhrála medaili, plně se zotavila a touží po svém potřetí debutovat. Dokončuje poslední rok na Northeastern University.

návratnost?

Finský brankář Nora Ratti by mohl být pozdním přírůstkem poté, co se v prosinci vrátil do sestavy po dvou výhrách proti Česku. Ratti vynechal kvůli zranění zad v únoru. Dvaatřicetiletý hráč reprezentoval Finsko na čtyřech zimních hrách a s 20 zápasy drží olympijský rekord mezi brankáři. Finové mají svou soupisku oznámit 20. ledna.