Zhang a Zheng vedou Čínu k vítězství nad Českou republikou v United-Shenhua Cup

Číňan Zhang Zhichen se vrací během dvouhry mužů proti Jiřímu Lehicovi z České republiky ve skupině E Fed Cupu 2024 v australském Perthu 30. prosince 2023. (Foto: Zhu Dan/Xinhua)

Čína zahájila svou kampaň v Poháru OSN působivou výhrou 3:0 nad Českou republikou, kterou vedli Zhang Zhichen a Cheng Qinwen.

PERTH, Austrálie, 30. prosince (Xinhua) – Čína v sobotu zaznamenala působivý debut na United Cupu poté, co v Perthu porazila Českou republiku 3:0, přičemž Zhang Zhichen a Zheng Qinwen zaznamenali ve svých dvouhrách působivá vítězství.

Zheng zajistil Číně vítězství v páté sadě, když ve dvouhře žen porazil obhájkyni wimbledonského šampiona Marketu Vondroušovou 6:1, 2:6, 6:1 strhujícím výkonem.

V zápase plném prudkých výkyvů dynamiky 21letá Cheng svým vítězstvím za hodinu a 48 minut nadále upevňovala svůj status vycházející hvězdy na ženském okruhu.

Světová 15. Čchengová začala silně, vyhrála 12 z prvních 13 bodů, než dokončila první sadu klinickým způsobem. Zdálo se, že Zheng utíká s brzkým brejkem ve druhém setu, ale č. 7 Vondroušová se dostala na grandslam a převzala kontrolu a vyrovnala skóre.

Zheng se na konci bouře přeskupila a znovu objevila svou agresivní formu, aby v prvním vzájemném střetnutí vyšla jako vítězná.

Číňanka Cheng Qinwen podává během dvouhry žen proti Češce Marketě Vondroušové. (Foto: Zhu Dan/Xinhua)

Zhang se dříve zapsal do historie Číny tím, že vyhrál první zápas země v United Cupu, když porazil Jiřího Lehicu 5-7, 6-3, 6-4 za dvě hodiny a 20 minut v tenisovém turnaji smíšených týmů.

S podporou skupiny hlučných čínských fanoušků v RAC Areně zahájil Zhang novou sezónu důrazně, aby pokračoval ve svém tempu z průlomové kampaně v roce 2023.

Zhang na 58. místě v žebříčku zpočátku bojoval s 31. těžce dorážejícím Lehicou.

READ  České divadlo "B. Proudew" uvádí - anglickou premiéru klasického českého filmu "Hrdý Budžes" - Brněnský deník

Zhang ale začal svůj precizní bekhend vypouštět k ničivému efektu a nakonec ovládl zápas poznamenaný razantními voleji od základní čáry.

Zhang a Zheng dokončili bezchybný výkon Číny tím, že porazili Lehicu a Vondrousovou ve smíšené čtyřhře 6-1, 6-2 za méně než hodinu.

Čína pak bude v neděli čelit hrozivé výzvě ze strany Srbska Novaka Djokoviče.