Midtjylland 2-1 Celtic (průměr: 3-2) znovu vynechal obruče z kvalifikace Ligy mistrů | fotbalové novinky

Pomalý start Celticu k jejich letnímu přestupu je znovu pronásledoval, když je Midtigiland vyřadil z kvalifikace Ligy mistrů.

A Ange Postecoglou viděl, že se jeho tým znovu vzdává vedení, protože v Dánsku prohrál 2: 1 po prodloužení, celkově prohrál 3: 2 a čtvrtý rok po sobě vynechal skupinovou fázi.

Callum McGregor dal Celticu ohromující gól ve 48. minutě, ale Auer Mabel vyrovnal skóre po hodině poté, co James Forrest minul chůvu.

Celtic byli nejlepší po většinu 90 minut, ale došel dech a na stávku Rafaela Nadejka na začátku prodloužení nereagovali příliš dobře.

Jak Midtjelland postupuje proti Eindhovenu, Celtic odcestuje do České republiky, kde se příští čtvrtek ve třetím kole kvalifikace Evropské ligy UEFA utká s Jabloncem.

obrázek:
Scott Payne ukazuje svůj smutek po keltské porážce

Hodnocení hráčů

Střední Jutsko: Lucille (6), Anderson (7), Dalsgaard (8), Svyachenko (7), Paulinho (7), Juninho (7), Evander (8), Mabel (7), Charles (6), Junior Bromado (6) , Sixtus (7).

Titulky: Coles (6), Nikolaisen (6), Diehr (6), Mads Hansen (6), Lind (7), Onedica (8).

Keltský: Bean (7), Ralston (7), Welsh (6), Murray (6), Taylor (5), Turnbull (6), Soro (5), McGregor (6), Edward (4), Abada (4), Christy (6).

Titulky: Ajeti (5), Rogic (neznámý), Forrest (6), Montgomery (neznámý).

Můž zápasu: Evander.

How Hoops CL’s Hopes Faded

Awar Mabel remizoval s Midtjylland
obrázek:
Awar Mabel remizoval s Midtjyllandem

Postecoglou, který byl jmenován 10. června, tři a půl měsíce po odchodu Neila Lennona, vyjádřil své zklamání z klubového „váhání“ na přestupovém trhu před prvním zápasem a přiznal, že jeho strana by nikdy nebyla špatně připravena na velká hra. opakovaně.

Přestože Celtic provedl pět letních autogramiád, dva z nich jsou stále v karanténě, pouze 19letý izraelský křídelník Lil Abada v Dánsku s exmanželem Sheffield Wednesday Liamem Shawem a Osazem Orhoughidgedidem na lavičce.

READ  Sport v televizi: Sobota 19. srpna 2023

Nedostatek možností vzadu zdůraznil výzvy, kterým Postecoglou čelí. Jelikož Christopher Agger nedávno odešel, náhradník Karl Starvelt v karanténě, Christopher Julian stále pracuje kvůli vážnému zranění kolena a Nir Peyton byl suspendován po zbytečné červené kartě v první etapě, Celtic se musel spolehnout na mladé.

Stephen Welch se připojil k 18letému Dane Murrayovi ve střední obraně, zatímco Anthony Ralston pokračoval ve hře na pravé zadní straně a zaujal svou hrou vpřed a dvěma klíčovými figurami druhé poloviny.

23letý Greg Taylor byl zdaleka nejzkušenějším ze čtyř obránců, ale levý bek ztratil obranu, aby vyrovnal s hostiteli.

Střelu Jamese Forresta Celtic zachránil Paulinho
obrázek:
Celticův James Forrest zachraňuje Paulinhovu střelu

Postecoglou svrhl Vassilise Barkase poté, co řecký brankář Midtjelland předal vyrovnávací gól Parkheadovi a Scott Payne předal rukavici.

Celtic dvakrát zahrozil hned na začátku, když byla střela Davida Turnbulla z 25 yardů zlikvidována, než Odson Edward vyrazil míč přes tyč z úhlu záložníka.

Novinky keltského týmu

• Ange Postecoglou udělal velký hovor tím, že místo Scotta Baina svrhl brankáře Vasilise Barkase.
  • Celtic ve středu postavil velmi nezkušeného centra zpět proti Midjtyllandu v Dánsku. Stephen Welch (21) a 18letý Dane Murray ve střední obraně ukončili remízu 1: 1 v kvalifikaci Ligy mistrů po červené kartě Nira Peytona.

Edward téměř dostal další šanci později v první polovině po skvělém pohybu nohou a nádherné přihrávce od Ryana Christieho, ale brankář týmu rychle vyšel, aby eliminoval nebezpečí.

Celtic v první půli obecně dominoval v držení, přičemž Dánové hrozili pouze z několika setů.

Hosté byli na začátku druhého poločasu vpředu a tlak se vyplatil magickým momentem Magregora. Roh Turnbulla byl napůl prázdný a kapitán míč zasáhl a z 25 yardů jej střelil do horního rohu.

Callum McGregor dává Celticu úžasný náskok
obrázek:
Callum McGregor dal Celticu úžasný náskok

Přešlapovala mezi nepotrestaným nízkým křížem, než Forrest vystřelil ze 14 yardů poté, co byl nastaven pohybem Turnbull.

READ  Andrea Pavan říká, že vyjít z dramatického poklesu formy je „velmi příjemné“

Postecoglou měl sotva čas dostat hlavu z rukou, než se domácí srovnali. Mabel projela Taylora a zamířila volně kolem Payna z 10 yardů.

Auer Mabel slaví na Herningu remízu 1: 1
obrázek:

Forrest nahradil tichého hráče jen minutu předtím, než propásl svou šanci, a křídelník vypadal, že bude mít další šanci se sedmi minutami, aby šel poprvé po brilantní přihrávce Christie. Ale brazilský obránce Paulinho se vzpamatoval, aby skvěle zachránil.

Dánové zakončili silných 90 minut a měli skvělou šanci vyhrát v době přestávky, když 18letý útočník Victor Lind vstoupil mezi středního obránce Celticu, ale pálil z velké vzdálenosti do prostoru z 12 yardů.

Midtjylland se ujal vedení po čtyřech minutách prodloužení. Turnbull byl po zakázaném volném kopu chycen míčem nad hlavou a Nwadike měl čas na kontrolu čtvercového míče Madse Hansena, než zakončil síť ze šesti yardů.

Payne dobře zachránil před Hansenem a Lindem, aby udržel nízké skóre.

Keltský Stephen Welch na plný úvazek v Herningu
obrázek:
Stephen Welch je keltským hráčem Herningu na plný úvazek

Analýza: Jsme opravdu tak překvapení?

Andy Walker na Sky Sports:

„Je to velká rána, ale myslím si, že najdete spoustu keltských příznivců, kteří by nebyli překvapeni. Nedostatek přípravy na zápasy sezony nechal nového trenéra tvrdě vystaveného.

„Postecoglou minulý týden potvrdil, že nebyl spokojen s nedostatkem přenosové aktivity, a myslím si, že když pojedete s mnoha zkušenostmi z velkých her, jako je Celtic, které jste dali v Glasgowě a tady dnes večer, vrátíte se a ublížíte vy.

Naděje keltské Ligy mistrů se v Dánsku rozplynula
obrázek:

„Midtjylland odehrál dobrou hru a měl silnější tým – měli více nohou a více energie. Celtic nehrál v prodloužení. Nakonec si myslím, že si to zasloužili, a můžete vidět přicházející gól.“

READ  Jennifer z Nagpuru ohromuje svět ne. Č. 4, přináší domů druhé mistrovství světa U-15 ve stolním tenisu | Další sportovní zprávy

„Je smutné, že keltští příznivci se budou muset usadit, aby se kvalifikovali do Evropské ligy.“

Co pak?

Sobota 31. července 19:30

Začátek v 8:00 hod

FC Midtjelland cestuje proti PSV Eindhoven ve třetím kole kvalifikace Ligy mistrů UEFA, přičemž první etapa se uskuteční 3. nebo 4. srpna. Odveta se bude konat 10. srpna.

Celtic postupuje do třetího předkola Evropské ligy, kde se střetne s českým FK Jablonec.

Celtic mezitím v sobotu zahájil kampaň ve skotské Premier League, když navštívil Hearts, živě na Sky Sports Football. Pokrytí začíná v 19.30 a začíná ve 20 hodin.