Neeraj Chopra pronásleduje v Curychu hranici 90 metrů

Když jsou olympiáda nebo mistrovství světa vrcholem léta, je důležitá medaile, ne vzdálenost nebo načasování. Většina elitních atletů cílících na rekordy si obvykle vybírá soutěže před nimi nebo po nich.

Ind Neeraj Chopra se během atletického mistrovství světa v Budapešti (AP) pokouší kvalifikovat do finále mužského oštěpu.

Poté, co o víkendu získal historicky první zlatou medaili na mistrovství světa v atletice pro Indii, aby přidal ke svému olympijskému titulu, se Neeraj Chopra může jednoduše soustředit na přeměnu svého třetího vizualizačního cvičení ve skutečnost – hod oštěpem na 90 m na mítinku Diamantové ligy. ve čtvrtek v Curychu. .

Osm z 12 hráčů, kteří se v neděli zúčastní finále Světové série v Budapešti, bude na 10bodovém kurtu ve Švýcarsku. Choprův osobní rekord je 89,94 m a v kvalifikaci v maďarské metropoli dosáhl maxima své sezóny 88,77 m.

Vzhledem k tomu, že událost je naplánována na přibližně 20:30 místního času a noční teploty se ve švýcarském městě budou pravděpodobně pohybovat mezi 19 a 20 stupni Celsia – teplota byla v Budapešti na počátku 30. let teplá – chladný faktor by mohl otestovat pole.

Čech Jakub Vadleč – který skončil v Budapešti třetí – s osobním maximem 90,88 m, a bývalý mistr světa z Grenady Andersson Peters (93,07 m) jsou jediní v poli, kteří došli dále než Chopra. Peters byl hluboko pod svým nejlepším výkonem 85,88 m, což je jeho nejlepší v sezóně. Do finále v Budapešti se nedostal.

Nejlepší údaj v této sezóně má Němec Julian Weber, který má 88,72 metru. Šest ze sedmi nejlepších vrhačů sezony je na hřišti, i když Fadligových 89,51 m je nejlepším světovým výkonem v roce 2023.

Chopra se v této sezóně musel udržovat ve formě, ale na závodění se těší. „Letos jsem kvůli zranění kyčle moc nezávodil. Před Budapeští jsem absolvoval jen 5-6 hodů, a to také nebylo v mých silách. Mistrovství světa bylo velmi náročné fyzicky a mentálně. Soutěž byla velmi tvrdá a bylo důležité, abychom si zachovali svou mentální sílu.“ „Udělal jsem nějaké technické změny na pravé noze,“ řekl ve středu v mediální interakci.

READ  Sport v televizi: sobota 29. května 2021

„Zlatá světová medaile byla jediná medaile, která mi v mé skříňce chyběla. Jsem opravdu šťastný, že jsem ji konečně získal. Světy pro mě budou navždy šťastnou vzpomínkou. Chopra se vrací na hřiště, kde vyhrál loňské finále Diamantové ligy a porazil Vadlecic a Weber Senior nebyl odhalen Pětadvacetiletý hráč je v této sezóně neporažen, před mistrovstvím světa vyhrál edice Diamantové ligy v Dauhá (88,67 m) a Lausanne (87,66 m).

„Loni a letos jsem vyhrál Diamantovou ligu v Lausanne. Vyhrál jsem také finále Diamantové ligy v Curychu, takže doufám, že Švýcarsko bude mít opět štěstí. Tlak konkurence však bude jiný a Chopra mě podporuje.“ o jeho schopnosti udělat velkou ránu.“ řekl. Jeho nejlepší na osobní úrovni.“

Kvalifikační kolo nelze srovnávat s finále. V kvalifikaci jsem byl psychicky i fyzicky velmi uvolněný a oštěp létal velmi dobře. Finále přichází s jiným druhem tlaku, protože každý je připraven vydat ze sebe maximum. Po kvalifikaci jsem si myslel, že se brzy dostanu na 90 metrů, ale ve finále to vypadalo úplně jinak, řekli jediní dva světoví medailisté z Indie.

„Se světovým zlatem jsem vyhrál všechno. Teď zbývá už jen 90m hod. Doufám, že toho brzy dosáhnu.“ Curych je posledním setkáním Diamantové ligy, kde se představí mužský oštěp, i když budou následovat setkání s Xiamenem a Bruselem před koncem sezóny v Eugene V USA 16. a 17. září. Se 16 body (ze dvou zápasů D/L v této sezóně) je Chopra třetí v pořadí, což mu v podstatě zaručuje vstup do Eugene. na seznamu jsou Vadlec (21 bodů, 3 události) a Weber (19, 3 události).

Sreeshankar v akci

V Curychu bude závodit i skokan do dálky Murali Srishankar. Sreeshankar, který si v této sezóně vytvořil osobní maximum 8,41 metru, skočil v Budapešti pouhých 7,74 metru, skončil celkově 22. a vypadl v kvalifikaci. Aktuálně mu v letošní sezóně patří třetí místo ve skoku dalekém (10 bodů, 2 akce).

READ  Jsou to opět USA a Kanada, ale vysokoškolské hráčky posilují celosvětový růst ženského hokeje

Zúčastní se také řecký olympijský a mistr světa Miltiadis Tintoglou a Jamajčané Tajay Gayle a Carey McLeod. Gayle vyhrála stříbro v Budapešti (8,27 m), zatímco Tetoglou, který zdolal 8,52 m a získal zlato, vede průběžné pořadí Diamantové ligy s 21 body ze tří podniků.